KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8873224
nr 887 3224
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Pastell, Kurt Carendi (1905-1971), barn, signerad. , 48x30
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 april 2014
kl 20:49:52
9/4 16:07:13
All världens barn (Lisa Larson)